online konzultácie
Proktovena

Proktológia

Proktológia

Na oddelení proktológie v centre Proktovena sa zaoberáme liečbou ochorení konečníka, poruchami funkčnosti, zraneniami a ďalšími ťažkosťami, ktoré súvisia s konečníkom. Štatistiky ukazujú, že problémy s konečníkom sa dotýkajú každej druhej osoby. Vďaka včasnej diagnostike, vykonávanej našimi odborníkmi, viete predísť nepríjemným komplikáciám, ktoré vám spôsobujú diskomfort. Ku každému pacientovi pristupujeme individuálne a hlavne diskrétne. Veríme, že každý pacient si zaslúži ľudský, empatický a trpezlivý prístup. Ak aj vás postretli nepríjemnosti týkajúce sa ochorenia konečníka, sme pripravení vám podať pomocnú ruku. Náš proktologický tím vám najprv určí typ a štádium ochorenia konečníka a na základe medzinárodných odporúčaní  a štandardov určí adekvátnu liečbu.

V priestoroch centra ambulantne bez hospitalizácie a bez bolesti vieme riešiť ochorenia konečníka s najnovšími poznatkami na základe medicíny založenej na dôkazoch tzv. EBM / Evidence based medesine/.

 

Prvé - vstupné vyšetrenie u proktológa Rektoskopia a príprava Príprava na zákrok

Všetky zákroky na konečníku vykonávane bez hospitalizácie bez celkovej anestézie za použitia najmodernejších prístrojov ako špeciálne jednorazové rektoskopy, rádiofrekvenčný skalpel, vlákna s radiálnym laserom, rádiofrekvenčná ablácia a najnovšia koagulácia zlatej žily mikrovlnami.

Zákroky, ktoré v Proktovene realizujeme bez hospitalizácie a v špeciálnej lokálnej anestéze Proktovena poskytuje v oblasti proktológie
najmä tieto služby:
 • Barronova ligatúra – gumičkovanie (operácia zlatej žily)
 • Operačné liečenie zlatej žily podľa Parksa
 • Operácie polypov a fistúl s ich histologickým vyšetrením
 • RFA /Rafaelo/ – rádiofrekvenčná koagulácia zlatej žily
 • Laserové operácie s radiálnym vláknom od firmy Biolitec
 • Operácie zlatej žily (hemoroidov) metódou LHP – laser hemorroido plasty
 • Operácie fistúl konečníka metódou FILAC
 • Komplexná diagnostika
 • Rektoskopia
 • Tvorba terapeutického plánu
 • Konzultácie
 • Ambulantná a operačná liečba v lokálnej anestéze bez hospitalizácie

Príznaky ochorení konečníka

 1. Príznaky ochorení konečníka sú svrbenie , krvácanie z konečníka na papieri v mise, pocit vlhkého konečníka,
 2. Nebolestivé hrčky a výrastky na konečníku môžu byť polypy alebo príznaky chronického štádia zlatej žily.
 3. Bolestivá hrčka konečníka je akútne štádium zlatej žily a hovoríme o nej ako o trombotizácii.

Dovoľujeme si Vás upozorniť, že naše proktologické centrum Proktovena nemá na proktologické operácie uzavreté zmluvy so zdravotnými poisťovňami. Z tohto dôvodu nie sú tieto operácie  hradené zo zdravotného poistenia.

 1. Nie je potrebné odporúčanie,  resp. mať výmenný lístok od všeobecného lekára.
 2. Prvé, vstupné vyšetrenie, kde sa určí ďalší postup je spoplatnené sumou 120 EUR.
 3. Po vstupnom vyšetrení pacient podľa potreby dostane termín na rektoskopické vyšetrenie. Cena terapeutických výkonov sa určí po vstupnom a rektoskopickom vyšetrení a závisí od konkrétneho nálezu. Pacient sa následne rozhodne, či s odporúčaným návrhom liečby súhlasí.
 4. V Proktovene liečime ochorenia konečníka a kŕčových žíl bez hospitalizácie a bez celkovej anestézy, preto nepotrebujeme interné predoperačné vyšetrenie a pacient nemusí byť  pred zákrokom nalačno. Po výkone pacient sám bez bolesti odchádza a bez problémov odšoféruje autom domov.

 

Spať

Každý deň voľné termíny pre akútnych pacientov

22.4.2024 ( Pondelok ) 15:00 hod.